به هم یاری بدیم...

وجود داره که اول باید همه -به حکم انسانیت نه دین و شریعت- سعی در خشکوندنشون داشته باشیم. مثلا  بی عدالتی و گران‌فروشی و احتکار و پارتی‌بازی و... که زمینه‌ساز دزدی و اختلاس و کلاهبرداری و کم‌کاری و قانون‌گریزی و فقر و ناامیدی و خلاصه هر مکنت دیگه ای میشن.

حالا به‌نظر شما از چه روشهای خلاقانه- مودبانه- کارا- دلچسب و... برای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر استفاده کنیم؟

    از روشهای کاربردی و خوب شما با نام خودتون تویه وبلاگ استفاده میکنم تا همه در این کار بزرگ گوشه‌ای رو بگیریم و به‌جای سربار بودن- سرباز حضرت مهدی(عج) باشیم.

   گفته شده که باید طوری این کار خطیر انجام بشه که شخصیت طرف خرد نشه- اول از خوبیهاش گفته بشه و بعد نقصش- اون رو از عاقبت نیک کارصحیح برای جامعه و خودش آگاه کنیم- اون رو از عاقبت بد کارناصحیحش برای جامعه و خودش آگاه کنیم.

   یادمون باشه که اسلام یک راهنماست پس از این راهنما استفاده کنیم و منکر و معروف‌ها رو بشناسیم و از ائمه که به‌خوبی از این راهنما استفاده کردند هم پیروی کنیم.

مثلا یکی می گفت: تویه سرویس رفت و آمد دانشجوها کسی بود که ضبط ماشین رو روشن میکرد. من خیلی از این قضیه ناراحت بودم و روش درست نهی کردن رو پی نبردم تااینکه یک روز یه مقدار صداش رو کمتر کرده بود و وقتی خواستیم پیاده بشیم من آروم دستم رو روی کناره‌ی صورتش گذاشتم و گفتم دستت درد نکنه که امروز صداش رو کم کردی اونم با مهربونی خندید و گفت: خواهش میکنم!!

یا یک بزرگواری که اسمشون رو فراموش کردم- گفته‌ند که خانوم بدحجابی با همسرش تویه خیابون میرفتند و مردها همه اون رو با ولع برانداز میکردند. جلو رفتم و به آقای اون خانوم گفتم اجازه میدید به خانومتون نگاه کنم و لذت ببرم؟؟

که محکم یه کشیده زد زیر گوشم- بهش گفتم همه بی‌اجازه به خانومتون نگاه میکردند و لذت میبردند من گفتم اجازه بگیرم....

و اون آقا خجالت‌زده خانومش رو دعوت به پوشوندن کرد.

حالا شما مثال بزنید و راکار ارائه کنید. منتظرم...

/ 0 نظر / 8 بازدید